Wódka na wesele – jaką wybrać i gdzie kupić?

Wielu młodych zastanawia się gdzie kupić wódkę na wesele. Chodzi nie tylko o marki trunku, ale również o koszt zakupu. Zdarza się, że budżet przyszłej pary młodej jest ograniczony bardzo konkretną kwotą, jaką mogą przeznaczyć na alkohol. W takim wypadku warto poszukać miejsca, gdzie asortyment będzie atrakcyjny – zarówno gatunkowo jak i cenowo. Najlepszym z takich punktów jest hurtownia alkoholi należąca do Grupy Grabiec, a oferująca sprzedaż zarówno stacjonarnie jak i online.

Mamy nadzieję, że poniższym artykułem ułatwimy przyszłym małżonkom podjęcie najlepszej decyzji co do wyboru wódki na wesele.

Czym kierować się w wyborze wódki na wesele?

Po pierwsze: warto przewertować internetowe rankingi. Dadzą one pewien wgląd w to, które marki alkoholi plasują się w topach sprzedażowych. Warto zwrócić uwagę na powtarzalność padania konkretnych nazw. Jeżeli jakaś wódka występuje w wielu rankingach, to prawdopodobnie trafia w gusta smakowe większości osób. Osobiste preferencje co do smaku wódki mogą być niezbyt dobrym kryterium. Dlatego warto poszukać szerzej i dowiedzieć się co smakuje innym.

Temat jakim jest wódka weselna przewija się również na forach internetowych o tematyce weselnej. Mogą stanowić one cenne źródło informacji, co do zadowolenia z jakości konkretnych marek.

W bogatej ofercie wódek, można zauważyć główny podział na marki premium oraz te z niżej półki. To w który typ zainwestuje młoda para zależy czasem od ilości gości, a czasem od zasobności portfela.

Czym się różni wódka premium od zwykłej?

Tańsza wódka jest destylowana dwukrotnie. Alkohol klasy premium poddawany jest procesowi wielokrotnie. Destylacja znacząco wpływa na jakość, co odczuwalne jest zarówno w smaku jak i zapachu. Ponadto wódki z niższej półki destylowane są za pomocą filtra węglowego. Droższe, oprócz filtracji węglowej, przechodzą przez filtry diamentowe. Dodatkowo w klasie premium stosuje się wyższej klasy surowce, często pochodzące z upraw ekologicznych lub ze znakiem fair trade.

Wódka na wesele to niebagatelny wydatek. Wachlarz rozpiętości cenowej jest olbrzymi – kwoty zaczynają się od 20 zł za 0,5l wódki z najniższej półki. Od 50 zł za 0,5l jest klasa średnia. Przy klasie super premium, za alkohol 0,5l zapłacimy około 100 zł.

Standardowe butelki wódki na wesele mają pojemność 0,5l oraz 0,7l. Nowożeńcy zazwyczaj preferują mniejszą objętość. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną może być chęć posiadania większej ilości butelek (potrzebnych także do weselnych konkursów czy wręczania jako prezentu dla gości). Innym powodem jest chęć utrzymania właściwej temperatury. Tylko dobrze schłodzona butelka jest w stanie oddać cały aromat wódki I przyjemność picia. Zatem większe jest prawdopodobieństwo, że wódka weselna o mniejszej pojemności, dłużej zachowa właściwą temperaturę.

Hurtownia alkoholi – czy to najlepszy wybór na zakup alkoholu?

Hurtownia alkoholi na wesele jest najlepszym wyborem. Po pierwsze wynika to z bardzo szerokiego asortymentu, którego zwykłe sklepy nie posiadają. Przy okazji hurtownie oferują atrakcyjne ceny oraz dodatkowe rabaty czy upusty przy większych zakupach. Kupując wódkę w supermarkecie zapewne przepłacimy – ceny są tam wyższe i nie ma możliwości targowania się.

Jeżeli para młoda nie ma w okolicy żadnej hurtowni, świetnym rozwiązaniem są te online. Oczywiście istnieje pewne ryzyko związane z transportem jak: dotrzymanie terminu czy straty wynikające z uszkodzenia towaru. Minimalizuje je fakt, że przesyłki kurierskie są ubezpieczone. Co więcej – prawdopodobieństwo wystąpienia awarii jest stosunkowo niewielkie, gdyż firmy kurierskie starają się dbać o swój dobry wizerunek.

Ponadto – pracownicy specjalistycznych hurtowni (jakimi np. są hurtownie alkoholowe), posiadają branżowe doświadczenie i są w stanie podsunąć rozwiązania oraz rozwiać wątpliwości co do rodzaju wódki czy ilości potrzebnych butelek. Oprócz tego bardzo często placówki dają możliwość zwrotu nadprogramowych sztuk.

Podsumowując – zadając pytanie “gdzie kupić wódkę na wesele?” państwo młodzi powinni sobie odpowiedzieć, że hurtownia alkoholi jest jedyną słuszną opcją. Zarówno odnośnie możliwości wyboru, atrakcyjności cen jak i fachowego doradztwa.